ПП „Републиканци за България“ определи експертите отговарящи за секторните политики

ПП „Републиканци за България“ определи експертите отговарящи за секторните политики
ПП „Републиканци за България“ определи експертите отговарящи за секторните политики
29.11.2020г.

След провеждане на първото заседание на Изпълнителния съвет на ПП „Републиканци за България“ вече са определени и лицата, които ще отговарят за секторните политики. Сред тях всеки един е експерт в областта, за която ще отговаря и развива занапред.

Проф. Румен Кънчев, сектор „Национална и международна сигурност”

Професор Румен Кънчев преподава „Теория на международните отношения”, „Геополитика”, „Теория на международната сигурност” и др.

Работил е в Министерство на отбраната като началник на Центъра за стратегически анализи и като заместник-министър на отбраната; в Народното събрание като съветник на председателя на НС; в Министерски съвет като главен съветник в Съвета по сигурността.

Специализирал е в Центъра за стратегически и международни изследвания („Фулбрайт”, Вашингтон), в Колежа на НАТО по отбраната (Рим) и други.

Доцент д-р Климент Найденов, сектор „Устойчиво развитие на регионите”

Доц. д-р Климент Найденов е преподавател и изследовател в СУ „Св. Климент Охридски“. Професионалният му опит е над 15 години. Ръководил е катедра „Регионално развитие“ в Геолого-географски факултет на СУ. Ръководител е на бакалавърската програма „Регионално развитие и политика“, създател и ръководител на докторската програма „Регионално развитие“. Успешно развива магистърските програми „Управление на човешките ресурси“ и „Регионална сигурност“.

Д-р Севдалин Куцаров, сектор „Здравеопазване”

Кардиохируг с почти 30 години опит в областта. Има придобити 2 специалности,  защитена  магистратура по обществено здраве и здравен мениджмънт. Специализирал и работил по покана на една от най-авторитетните Японски  правителствени организации в  кардиохирургичен център в Осака, Япония.

Участвал в създаването на една от водещите кардиохирургични клиники в страната. Множество участия в Европейски и световни форуми.

Д-р Иван Анчев, сектор „Политики към Българите в чужбина”

Магистър по политология от СУ „Св. Климент Охридски”, доктор по национална сигурност. В продължение на повече от две десетилетия работи последователно в Министерство на вътрешните работи и Министерство на външните работи на Република България. От септември 2016 г. до септември 2020 г. е Генерален консул на Република България в Чикаго с район на отговорност Средния Запад на Съединените щати.

Иван Анчев има и предишни мандати в българското посолство във Вашингтон (САЩ) с професионални отговорности, разпростиращи се и върху Канада и Мексико.

Адвокат Диан Иванов и д-р Борис Велев, сектор „Правосъдие”

Диан Иванов е завършил Юридически факултет на Софийски Университет.

Управлява успешно Адвокатско дружество с офиси в София и Варна. Специалист в областта на административното и застрахователното право.

Член на International Bar Association - най-голямата адвокатска асоциация в света. Член на International Advisory Experts. Участвал в множество международни правни конференции. Автор на публикации и статии на правна тематика, включително и в международни издания -  ICLG, IBA Real estate Committee Newsletter и други.

Д-р Борис Велев завършва право в Хумболт Университет Берлин през 2005 г. От 2006 г. работи като юрист в редица предприсъединителни проекти на 

Европейския съюз с България в сферата на правосъдието. От 2008 г. е адвокат, вписан в Софийска адвокатска колегия. От 2010 г. до 2014 г. е докторант във Фридрих-Александър Университет Ерланген-Нюрнберг, като през 2014 г. защитава докторска дисертация на  тема: „Отнемане на имущество, придобито чрез незаконна дейност, в полза  на държавата“.

Иван Станев, сектор „Електронно управление“

Експерт в сферата на софтуерните системи и предприемач със значителен опит в разработката и администрирането на бизнес процеси и електронни услуги както в частния, така и в публичния сектор.

Завършил международни икономически отношения във ВТУ „Св. св. Кирил и Методий“, специализирал международни финанси и отличен със сертификат от Mansoura University.

Допълнителни квалификации и сертификати в сферата на киберсигурността и управлението на проекти от ISC и Project Management institute САЩ. Над 10 години опит в разработката и внедряването на системи в сферата на електронното управление, както и във внедряването на иновативни системи и технологии в сферата на транспорта, земеделието, здравеопазването, публичната администрация и трансграничното сътрудничество, включително и при управлението на международни проекти, в качеството си на Site Lead за България към проект Civitas 2010-2012г.

Христо Казанджиев, сектор „Енергетика и природни ресурси”

Инж. Христо Казанджиев е магистър от Университета по минно дело и геология, гр. София, с квалификация инженер по търсене и проучване на нефт и природен газ.

С над 20-годишен опит в сферата на петролните проучвания в България, Либия и Сирия, покриващ целия спектър от дейности. С повече от 20 години опит в сферата на предоставяне на права за търсене, проучване и добив на енергийни и минерални ресурси (предоставяне на лицензии и концесии) и управление на дейностите, свързани с тях и с над 12 години опит в сферата на преноса, доставките и разпределението на природен газ.

Христо Казанджиев е бивш директор енергийни ресурси и подземни богатсва в Министерство на икономиката и енергетиката.  С над 40-годишен опит в сферата на нефта и природния газ. Консултант на свободна практика-енергетика и подземни богатства. Независим енергиен консултант и член на Българския енергиен и минен форум.

Стефан Дойкин, сектор „Финанси и управление на средства от ЕС”

Стефан Дойкин е работил като финансов съветник към Европейската комисия (Брюксел), консултант към Световна банка (Вашингтон), експерт по финансови инструменти и настоящ финансов консултант в областта на алтернативните инвестиции - частни капитали, хедж фондове и институционални инвеститори.

Завършил специализация по лидерство и развитие в Института за държавна администрация „Джон Кенеди“ в Харвардския университет, магистратура по финанси в Лондонското училище по икономика и политика, бакалавър по бизнес и финансов мениджмънт в Манчестър. Докторант по икономика, дигитална трансформация и финансови услуги.

Д-р Асен Ангелов, сектор „Пазар на труда и социални политики“

Асен Ангелов е доктор по икономика с научна специалност „Финанси, парично обръщение, кредит и застраховка” (Финанси), темата на дисертацията му е „Финансово-икономическа оценка на преките инвестиции от Европейските структурни фондове на пазара на труда в България”. Завършил Университета за национално и световно стопанство - София, Нов български университет – София и Стопанска академия "Д. А. Ценов" - Свищов. Придобил е квалификации чрез обучение в редица национални, европейски и международни институции като Обучителния център на Европейския съюз в Брюксел, Европейската служба за борба с измамите - OLAF, Международното бюро по труда, Програмата на ООН за развитие и др. Специализирал е финансов мениджмънт и анализ в Делауерски университет в САЩ.

В периода 2005-2010 г. д-р Ангелов е заемал ръководни длъжности в Агенцията по заетостта като началник сектор „Предприсъединителни фондове“, началник на отдел „Програми и проекти“ и административен секретар на Държавен фонд „Земеделие“. От 2013 до 2015 г. е изпълнителен директор на Агенцията по заетостта.

Преподавал е в университети като Университета за национално и световно стопанство, Университет по библиотекознание и информационни технологии и Софийски университет. В момента преподава и координира икономическия екип на програма „Църковен мениджмънт“ в Богословски факултет на Софийски университет.

Работил е като нещатен експерт към 40-ото Народно събрание на Република България в областта на синхронизацията и адаптацията на българското законодателство спрямо европейските директиви и евроинтеграционните процеси. Съветник е на постоянната Комисия по труда, социалната и демографска политика при 44-то Народното събрание на РБ.

Чавдар Маринов, сектор „Земеделие, храни, гори и аквакултури”

Чавдар Маринов е с професионален опит в Земеделието над 14 години, заемал е различни екпертни длъжности в ДФ „Земеделие“  и Министерството на земеделието, храните и горите.

В периода април 2019 - март 2020 е заемал длъжността заместник-министър, като е избран от браншови организации. Работил в неправителствения секор, като изпълнителен директор и почетен председател на Българска асоциация на организациите на производители на плодове и зеленчуци.

Горан Благоев, сектор „Демографски, етнически и религиозни проблеми“

Със своя дългогодишен опит като публицист и изследовател Горан Благоев е доказал компетентността си в областта на съвременната религиозна проблематика, междурелигиозния диалог, етно-културните отношения и демографията. Завършил „История“ със специалност „Етнология и теория“ и „История на дипломацията“ в Софийския университет, през 2003 г. той получава научната и образователна степен „доктор“ за дисертацията си върху религиозните традиции на мюсюлманите в България, а публикуваната впоследствие книга е обстойно цитирана от академичната общност у нас и в чужбина.

Има компетентност върху всички традиционни етно-религиозни общности в страната, като още от студентските си години е включван в различни проекти, изследващи районите със смесено население в България. Плод на неговите научни интереси са редица статии по различни религиозни и етнически проблеми, публикувани в български и международни научни издания; има участия в научни конференции и дългогодишен стаж като хоноруван преподавател в Софийския и Пловдивския университет.  Воденото от него предаване „Вяра и общество“ по БНТ в периода 2005-2020 г. се утвърди като средище на равнопоставен диалог между различните традиционни религиозни общности в България. В предаването "Вяра и общество", както и чрез многобройни публицистични  материали в пресата и социалните мрежи, Горан Благоев отстоява традиционните семейни ценности, сътрудничи с различни организации в защита на семейството и децата, на съпрузи с репродуктивни проблеми и пр.

Владимир Владимиров, сектор „Обществени комуникации и публични въпроси“

Владимир Владимиров е бакалавър по Социология и политически науки и магистър по Мениджмънт от Business School of Bled. Кариерата му преминава през водещи консултантски компании и инвестиционни фондове в секторите на земеделието и ВЕИ. Изпълнителен директор на инвестиционен фонд във ВЕИ, 2012-2013г.; Председател на Управителния съвет на Българска асоциация за биомаса, 2011-2012г.; Връзки с обществеността и управление на проекти в региона на Балканите в консултантска агенция в сферата на енергетиката, 2010-2011г.; Връзки с обществеността и управление на проекти в региона на Балканите в сферата на земеделието и хранително-вкусовата промишленост, 2003-2009г.

Инж. Петър Матов, сектор „Околна среда“

Петър Матов е завършил бакалавърската си степен със специалност „Екология и опазване на околната среда” в Лесотехническия университет, а по-късно завършва „Инженерна екология” в Техническия университет – София.

Професионалната му реализация е в публичния сектор, като е изпълнявал експертни длъжности в различни администрации, включително в Министерството на околната среда и водите (МОСВ). Участвал е в разработването и съгласуването на нормативни актове, планове и програми, както и в нарочни експертни и тематични работни групи.

Христо Козаров, сектор „Младежки политики“

Христо Козаров е студент Четвърти курс в Аграрен университет - Пловдив със специалност „Агрономство-лозаро-градинарство“. Втори мандат председател на Студентски съвет при АУ-Пловдив, член на Националното представителство на студентските съвети. Член на Управителния съвет на Федерацията на културно -просветните дружества на Каракачаните в България, член на експертна група към Национална агенция за оценяване и акредитация, участник в редица семинари, кръгли маси и университетски проекти. Студент на годината за 2019г. в област Аграрни науки и ветеринарна медицина.

Споделете новината в социалните мрежи:

Свързани новини
Републиканци за България подаде в ЦИК документи за регистрация за предстоящите парламентарни избори
Републиканци за България подаде в ЦИК документи за регистрация за предстоящите парламентарни избори
23.04.2024 г.
Внесоха ги зам.-председателят Джема Грозданова и административният секретар Виктор Серафимов
Прочетете повече
Цветан Цветанов: Възможно е главният прокурор да упражни натиск върху главния секретар на МВР
Цветан Цветанов: Възможно е главният прокурор да упражни натиск върху главния секретар на МВР
06.04.2024 г.
Прави чест на Живко Коцев, че намери достатъчно сили, за да може истината да излезе наяве
Прочетете повече
Цветан Цветанов: По-добре за страната ни е да има правителство в сегашния формат на парламента
Цветан Цветанов: По-добре за страната ни е да има правителство в сегашния формат на парламента
БТА
20.03.2024 г.
Републиканци за България сформира в Пордим общинска структура с ръководител Свилен Огнянов, който е кмет на село Одърне
Прочетете повече